{je_takseis-options_takseis-options_description}
![](https://www.paidikokolegio.gr/wp-content/uploads/43246172_2236770263226207_9072682022647889920_n.jpg)
Η κουζίνα του Μοντεσσοριανού ΚΔΑΠ ξεκίνησε να λειτουργεί.
Η αγάπη και η χαρά για τη μαγειρική ξεκίνησε και φέτος στο Μοντεσσοριανό ΚΔΑΠ Παιδικό – Κολέγιο με την πρώτη συνταγή, για μια νόστιμη και μυρωδάτη, φθινοπωρινή μηλόπιτα.
Σηκώσαμε τα μανίκια , φορέσαμε τις ποδιές μας και αρπάξαμε τις κουτάλες και τις κατσαρόλες για να φτιάξουμε τη δική μας μηλόπιτα. Η γεύση ήταν μοναδική!
![Μαθήματα μαγειρικής, δημιουργία πίτσας](https://www.paidikokolegio.gr/wp-content/uploads/ΚΔΑΠ-KIDS-PIZZA-01-768x484.jpg)
Τα μαθήματα μαγειρικής συνεχίζονται στο Μοντεσσοριανό ΚΔΑΠ Παιδικό – Κολέγιο.
Μια από τις πιο λαχταριστές αλμυρές λιχουδιές για τα παιδιά είναι, η πίτσα. Με απλά υλικά και όλο το μεράκι μας φτιάξαμε τις δικές μας ατομικές πίτσες και μετατρέψαμε για ακόμη μια φορά την κουζίνα του σχολείου μας σε ένα μαγικό και μυρωδάτο εργαστήρι.